Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları MEB tarafından açıklandı!

Tercih yapmaya hak kazanmak için mülakat sürecine dahil olan sözleşmeli öğretmen adayları, Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden mülakat sonuçları bilgilerini görüntüleyebilecek. Saat 15.00’da bakanlığın internet sitesi üzerinden yayımlanan sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları, TC Kimlik Numarası ve doğum tarihi bilgileri ile görüntülenebilecek. Tercih hakkı kazananlar, 28 Ocak-1 Şubat tarih aralığında işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Sözleşmeli öğretmen sözlü mülakat sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından saat 15.00’da açıklandı. 20 bin öğretmenin istihdam edileceği süreçte adaylar, itiraz işlemlerini 16-18 Ocak tarih aralığında gerçekleştirebilecek. Mülakat sonuçlarının ardından tercihler, 28 Ocak-01 Şubat tarihleri arasında alınacak. Atamalar ise 7 Şubat tarihine tamamlanacak.

Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları aşağıdaki link üzerinden TC Kimlik Numarası ve Doğum Tarihi bilgileri girilerek öğrenilebilecek.

MÜLAKAT SONUÇLARINI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

İTİRAZ SÜRECİ YARIN BAŞLIYOR

Sözlü mülakat sonuçları açıklamasının ardından 16-18 Ocak tarihlerinde sonuçlara itiraz işlemleri alınacak.

İtirazların sonuçlanması ise 24 Ocak tarihinde gerçekleşecek.

ATAMALAR 7 ŞUBAT TARİHİNDE

Öğretmen adayları tercih işlemlerini, 28 Ocak-01 Şubat tarih aralığında tamamlayacak. Bu sürecin ardından ise atamalar 7 Şubat tarihinde gerçekleşecek.

Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/egitim/sozlesmeli-ogretmen-mulakat-sonuclari-aciklandi-41083859

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları MEB tarafından açıklandı!” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir